TEAM

HVEM ER VI

HOLDET

Per Ladefoged direktør Mobil: +45 51 94 26 64
Direkte: +45 82 13 44 46
Mail: per@simsoft.dk
Ole Rysgaard Salgskonsulent Mobil: +45 20 49 26 42 Mail: ole@simsoft.dk
Rathi Thevi Rajeswaran ART DIRECTOR Direkte: +45 82 13 44 49 Mail: rathi@simsoft.dk
Peter Hove Social Media Manager CMS Support Direkte: +45 82 13 44 45 Mail: peter@simsoft.dk
Cathrine Jeppesen Social Media Assistant Direkte: +45 82 13 44 48 Mail: cathrine@simsoft.dk
Janni Langballe Lynge praktikant Mail: jannie@simsoft.dk

vi samarbejder med

 

nordstrand consult
ekstern konsulent

 

Gennem vores samarbejde med NORDSTRAND CONSULT, kan Simsoft tilbyde en lang række serviceydelser. Vores samarbejde fokuserer primært på solide e-handelsløsninger, men via Nordstrand Consult kan blandt andet også varetage:

  • Cloud baserede løsninger
  • Office 365
  • Windows Azure
  • IT infrastruktur (mail, netværk, server, sikkerhed)

 

Mads Nordstrand Rasmussen
Direktør
Direkte: +45 40 86 18 87
Mail: mads@nordstrandconsult.dk

 

 

Ready-to-fly skabeloner – WP Shop 4U
ekstern konsulent

 

Et koncept som henvender sig til segmentet der ønsker at gøre brug af færdige og gennemtestede WordPress skabeloner med mulighed for webshop.

Som navnet antyder er websitet klar til drift, du udvælger i samarbejde med Thor en skabelon som passer til din virksomhed og dens målgruppe, og så er din forretning på nettet i løbet af ”no-time”.

Se mere her: http://wpshop4u.dk

 

Thor Ladefoged
Webintegrator
Direkte: +45 42 50 42 91
Mail: thorladefoged@live.dk

 

 

NetSeo - Søgeoptimering
ekstern konsulent

 

Man kan fremad se, at de har været udset til at læse, at der skal dannes par af ligheder. Dermed kan der afsluttes uden løse ender, og de kan optimeres fra oven af at formidles stort uden brug fra presse. I en kant af landet går der blandt om, at de vil sætte den over forbehold for tiden.

 

Boe Halfdan Larsen
GOOGLE AdWords og SEO
Direkte: +27 12 72 27
Mail: boe@simsoft.dk

 

Denne hjemmeside anvender cookies til at sikre, at du får den bedste oplevelse på siden. Læs mere her

Ok