TEAM

HVEM ER VI

HOLDET

Per Ladefoged direktør Mobil: +45 51 94 26 64 Mail: per@simsoft.dk
Ole Rysgaard Salgskonsulent Mobil: +45 20 49 26 42 Mail: ole@simsoft.dk
Rathi Thevi Rajeswaran ART DIRECTOR Mail: rathi@simsoft.dk
Peter Hove Social Media Manager CMS Support Direkte: +45 82 13 44 44 Mail: peter@simsoft.dk
Cathrine Jeppesen Social Media Assistant Direkte: +45 82 13 44 44 Mail: cathrine@simsoft.dk

vi samarbejder med

 

nordstrand consult
ekstern konsulent

 

Gennem vores samarbejde med NORDSTRAND CONSULT, kan Simsoft tilbyde en lang række serviceydelser. Vores samarbejde fokuserer primært på solide e-handelsløsninger, men via Nordstrand Consult kan vi blandt andet også varetage:

  • Cloud baserede løsninger
  • Office 365
  • Windows Azure
  • IT infrastruktur (mail, netværk, server, sikkerhed)

 

Mads Nordstrand Rasmussen
Direktør
Direkte: +45 40 86 18 87
Mail: mads@nordstrandconsult.dk

 

 

Ready-to-fly skabeloner – WP Shop 4U
ekstern konsulent

 

Et koncept som henvender sig til segmentet der ønsker at gøre brug af færdige og gennemtestede WordPress skabeloner med mulighed for webshop.

Som navnet antyder er websitet klar til drift, du udvælger i samarbejde med Thor en skabelon som passer til din virksomhed og dens målgruppe, og så er din forretning på nettet i løbet af ”no-time”.

 

Thor Ladefoged
Webintegrator
Direkte: +45 42 50 42 91
Mail: thorladefoged@live.dk

 

 

NetSeo - Søgeoptimering
ekstern konsulent

 

Søgemaskineoptimering er en øvelse, der kort fortalt går ud på, at optimere en hjemmeside, så den får den bedste placering på google. Når Google skal vurdere en hjemmeside, vurderer den på op mod 400 kriterier. Det er derfor sjældent tilfældigt, hvilke hjemmesider der står først på google. Denne øvelse kaldes SEO, og kan hjælpe en hver virksomhed til topplaceringer på Google. SEO strækker sig over flere måneder - men - ønsker man en her og nu effekt, anbefaler vi en AdWords kampagne, hvor man betaler sig fra en annoncering på Google.

 

Boe Halfdan Larsen
GOOGLE AdWords og SEO
Direkte: +27 12 72 27
Mail: boe@simsoft.dk

 

Denne hjemmeside anvender cookies til at sikre, at du får den bedste oplevelse på siden. Læs mere her

Ok